Реализована кампања Сезаме, отвори се

Кампања Сезаме, отвори се реализована је у периоду од 8.10. до 14.10.2012. године у пет основних школа и две средње школе у Нишу. Чланови ученичког парламента наше школе су, као партнери са ОШ“Учитељ Таса“ као носиоцем пројектног циклуса „Оснаживање школа за инклузивно образовање“, учествовали у кампањи „Сезаме,отвори се“ са циљем унапређивања капацитета школе за успешно укључивање и квалитетно образовање деце из осетљивих група. Наши парламентараци су се укључили у остваривању активности кампање на следећи начин: осмислили су и презентовали ОШ“Учитељ Таса“ идејно решење за рекламно-информативни материјал који је прихваћен и који се делио пре и за време реализације ове кампање свим заинтересованим родитељима, наставницима и ученицима школа које су обухваћене овим пројектом, организовали су и водили две трибине за 110 ученика, вршњака од V до VIII разреда у мултимедијалној учионици. Након пројекције сваког од укупно приказаних 6 филмова из кампање“Бољи смо заједно“, парламентарци су у улози водитеља, заједно са стручним сарадницима, постављали питања и дискутовали на тему социјалног и образовног укључивања деце са тешкоћама у учењу и развоју. У просторијама Нишког културног центра, а у организацији ОШ“Учитељ Таса“, реализована је трибина под називом “Квалитетно образовање-инклузивно образовање“ за родитеље, наставнике и све заинтересоване из локалне заједнице.

октобар 2012.
« сеп   нов »