ПРОСЛАВА ДАНА ШКОЛЕ – 2. јун 2016.

Традиционално, у духу хришћанског наслеђа, са пријатељима, ученицима, родитељима и бившим колегама, наша школа је у четвртак 2. јуна 2016. године обележила Дан школе.

Наши почасни гости тога дана били су људи чија се имена налазе на самом врху САНУ, академици др Владета Јеротић и Матија Бећковић, као и антрополог проф. др Бојан Јовановић. Ученици и предшколарци наше школе са својим наставницима извели су представу Бајка о животу царице Милице, која је оставила врло снажан утисак на публику а којом су желели да подсете на значај дела највољеније српске царице. Након изведене представе, одржана је и трибина Ученичког парламента на којој су акдемицима свечано уручене Повеље цара Константина  за допринос  у хришћанству. Том приликом ученици и гости имали су част да чују речи хвале и подстрека за даљи рад од стране академика Владете Јеротића, као и задовољство да уживају у интрепретацији стихова академика и песника Матије Бећковића.

Прослави Дана школе присуствовао је велики број ученика, родитеља и пријатеља школе.

јун 2016.
« мај   авг »