Општинско такмичење ,,КВИЗ МАТЕМАТИЧКИ ЛИСТ“

Поводом обележавања 50‐тогодишњице излажења Математичког листа, Друштво математичара Србије организује низ манифестација.

ДМС подружница Ниш је тим поводом 15.10.2016. год. организовала екипно општинско такмичење „КВИЗ МАТЕМАТИЧКИ ЛИСТ“. Такмичење се одржавало у две категорије. Екипе су чинили у једној категорији по један ученик из сваког разреда од I до IV,  a другу по један ученик из сваког разреда од V до VIII разреда. Учествовало је 9 школа.

Екипу наше школе чинили су ученици:

V разред – Павле Пејовић

VI разред – Катарина Добросављевић

VII разред – Вељко Тошић

VIII разред – Николија Цуцкић

Најбоље резултате на општинском такмичењу у категорији млађих разреда постигла је екипа ОШ“Ћеле кула“ а у категорији старијих разреда екипа ОШ „Цар Константин.“

За окружно такмичење Квиза „Математички лист“ у категорији старијих разреда пласирале су се следеће екипе: ОШ“Цар Константин“, ОШ“Краљ Петар I“, ОШ“Ћеле кула“, ОШ“Чегар“ и ОШ“Душан Радовић“.

Најбоље резултате на окружном такмичењу одржаном у среду 26.10.2016. године у категорији старијих разреда постигла је екипа ОШ“Цар Константин“.

Свим нашим ученицима честитамо на освојеним резултатима и желимо пуно успеха у наредним нивоима такмичења!

matematicari

октобар 2016.