ОБРАЗОВНА ПЛАТФОРМА ЕДМОДО У ФУНКЦИЈИ УЧЕЊА У НАШОЈ ШКОЛИ

ЕДМОДО је веб-сервис који по свим својим особинама спада у друштвене мреже. Намењен је просветним радницима широм света због чега се убраја у посебну врсту друштвене мреже, тзв. професионалну мрежу. Образовна намена чини је својеврсном платформом за учење. Све на овој мрежи у функцији је школства и учења.
У настави физике овај начин учења, подучавања, вредновања и самовредновања функционише од прошле школске године.

ЕДМОДО је затворено окружење.
• Од ученика се не захтева никаква лична информација.
• Ученици се могу придружити само у групе у које их позове њихов наставник.
• Сва комуникација се бележи и архивира.
• Наставник је тај који управља.

Како се приступа ЕДМОДУ?
Уђе у претраживач и укуца www.edmodo.com. Изабере се опција Ја сам ученик/ца. Након тога се појављује картица за пријављивање. Укуца се име и презиме, код који се добија од наставника и шифра која се користи ѕа сваки нови улазак на мрежу (треба да се запамти). Клике се на опцију Пријавите се бесплатно. Наставик добија обавештење да ученик жели да се прикључи мрежи и прима га у групу. Није обавезно да се укуца  e-mail адреса. Тиме ученик постаје члан глобалне мреже за учење и може да види оно што наставник пише или тражи од ученика (израда тестова, презентација, семинарских радова…). То је још један начин да ученик пита, предлаже, пише, провери своје знање.
Сваки наредни пут када се приступа ЕДМОДУ,  уноси се САМО лозинка.
Сваки нови пост ће се појављивати на врху зида групе потискујући претходне, тако да је најбоље да се крене од дна стране како би се прочитали старији постови.

EДМОДО платформа/мрежа омогућује родитељима да прате рад и напредак свог детета, да комуницира са наставником.

image.pngimage.png

image.png