Прослава Светог Саве школске 2021/2022. године

Савиндан је ове године у ОШ „Цар Константин“ прослављен у свечарској атмосфери, али и на потпуно другачији начин.

Сечење славског колача у најужем кругу, са неколицином ученика, наставника, директорком и домаћинима славе диктирала је тренутна епидемиолошка ситуација.

Међутим, праву свежину и оригиналност у обележавању Дана Светог Саве донео је квиз „ЗНАЊЕ ЈЕ СВЕ(Т)И С(А)ВА“. Хиландарци, Ред змаја, Жича, Студеница и Немањићи, пет мешовитих екипа старијих разреда наше школе, укрстили су своје оштрице знања, спретности и умећа кроз седам игара светосавског квиза. На занимљив и динамичан начин, учесници квиза сумирали су знања из свих предмета доказујући да су достојни следбеници на Савином путу.